Krijg ik een loonsverhoging en eenmalige uitkering als ik bij een andere openbare apotheek ga werken?

Of je recht hebt op de loonsverhoging per 1 september 2025 en de eenmalige uitkering van 59,3% hangt af van de datum waarop je uit dienst gaat én wanneer je bij de nieuwe werkgever in dienst treedt.

Ben je op 1 september 2025 in dienst bij een werkgever die onder de cao Apotheken valt? Dan heb je recht op de loonsverhoging én de eenmalige uitkering via je nieuwe werkgever.

Als je tussen 1 juli 2024 en 1 september 2025 al een loonsverhoging hebt ontvangen bij je vorige werkgever, mag de nieuwe werkgever dit bedrag verrekenen met de eenmalige uitkering. Ook het vakantiegeld dat hierover al is uitgekeerd kan worden verrekend. Deze verrekening mag echter niet leiden tot een negatief bedrag voor jou als werknemer.

De eenmalige uitkering telt mee voor je pensioenopbouw en is vakantiegeld gevend.

LET OP BIJ OVERSTAPPEN VAN WERKGEVER

Als je rond september van werkgever wisselt, is het belangrijk om goed te controleren of je overgang aansluit op 1 september 2025, zodat je geen rechten misloopt of juist dubbel ontvangt. Neem bij twijfel vooraf contact op met de SBA servicedesk, je nieuwe werkgever of de vakbond.