Vacatures SBA
E-learning
Vacaturebank
RI&E
Contact
0900 722 26 67
Over SBA
HR kennisbank
HR kennisbank werkgeverHR kennisbank werknemer
HR kennisbank werkgeverHR kennisbank werknemerSBA dienstenSBA AcademieIMAGOCAMPAGNECAONieuws
imagocampagne
Vacatures SBA
E-learning
Vacaturebank
RI&E
Contact
0900 722 26 67 op ma. en do.
Home

HR kennisbank

Medezeggenschap loont met PVT of OR

Medezeggenschap loont met PVT of OR

Zeker, er zijn wettelijke verplichtingen. En er zijn nóg betere redenen om medezeggenschap in de apotheek goed te organiseren. Door medewerkers te betrekken bij de ontwikkeling van de organisatie krijgen ze meer inzicht in de afwegingen en die dilemma’s die zich voordoen. Zo kunnen medewerkers beter meedenken over oplossingen, verbeteringen en innovaties, hun collega’s meenemen in noodzakelijke veranderingen. Bovendien verhoogt het de betrokkenheid en het werkplezier van jou en je collega’s.

De basis voor medezeggenschap

De wettelijke regels zijn vastgelegd in de Wet op de Ondernemingsraden (WOR). Afhankelijk van de grootte van je organisatie zijn er verschillende opties: een personeelsvergadering, een personeelsvertegenwoordiging (PVT) of een OR.

Wettelijk verplicht

Bij 0 t/m 9 medewerkers:

  • Geen verplichtingen

Bij 10 t/m 49 medewerkers:

  • Minimaal 2 maal per jaar een personeelsvergadering organiseren*.
  • Extra personeelsvergaderingen organiseren als het personeel daar om vraagt
  • Het oprichten van een PVT is verplicht als 2/3 deel van de medewerkers er voor is. Als personeelsleden vragen om de oprichting van een PVT, is de werkgever verplicht te onderzoeken of 2/3 deel van de medewerkers er voor is.

Bij 50 of meer medewerkers:

  • Een OR oprichten.

Vrijwillig

Bij 0 t/m 9 medewerkers:

  • Een PVT of OR oprichten Er hoeven dan geen personeelsvergaderingen in de zin van de WOR meer gehouden te worden.
  • Een PVT of OR oprichten mag altijd, ook op initiatief van de werkgever of op verzoek van minder dan 2/3 van de medewerkers.

*Het gaat hier om een personeelsvergadering zoals beschreven in artikel 35b van de WOR. Wat dat precies inhoudt lees je hier.

In de Cao Apotheken staan geen aanvullende of afwijkende afspraken over medezeggenschap ten opzichte van de WOR.

Wil je weten hoe het precies zit?

Er is veel duidelijke en actuele informatie te vinden op:
Rijksoverheid.nl of op het Arboportaal van de Rijksoverheid.

‍

Downloads
Hier staat de omschrijving van de download
Links
Alle categorieën
Versterk je als werkgever
Veilig werken
Arbeidsvoorwaarden
In gesprek
Instroom
Persoonlijke ontwikkeling
Samenwerken
Vakgericht
Sluiten van het popup venster

Ontvang nieuws van SBA

Ontvang updates rondom de cao, branche-gerelateerd nieuws en onze producten!


Door het verzenden van dit formulier geef je de SBA toestemming om je ingevulde persoonsgegevens te verwerken. Dit doen wij met als doel om zo goed mogelijk onze dienstverlening uit te voeren. Wij verzamelen alleen persoonsgegevens die we daarvoor nodig hebben. Wil je hierover meer informatie? Lees dan ons privacy statement.
> Terug naar home

Platforms SBA

Apotheekwerk
RI&E Apotheken
Arbocatalogus
Werk in de apotheek

Contact SBA

servicedesk@sbaweb.nl
0900 722 26 67
ma- do 08.30-17.00
vrij 08.30-12.30
Disclaimer
Vacatures SBA
Privacy
Algemene leveringsvoorwaarden
Voorwaarden leeractiviteiten

Blijf op de hoogte

Overzicht nieuwsbrieven
Inschrijven nieuwsbrief
Copyright © SBA Web 2025
Ambasco webdesignInlog editor